Veřejná debata Ženy tváří tvář násilí

Veřejná debata Ženy tváří tvář násilí

30. 11. 2017

Česká ženská lobby uspořádala dne 30. listopadu 2017 česko-anglickou veřejnou debatu Ženy tváří tvář násilí. Debata se uskutečnila v Americkém centru při příležitosti 16 dní aktivismu a debatující Ivana Antalová z České ženské lobby, Kristýna Pešáková z NESEHNUTÍ, Jitka Poláková z ProFem a Gail Whitmore z Ozvi se!/HollaBack! Czech hledaly odpovědi na otázky týkající se násilí:

Je pomoc ženám dostatečná? Jak souvisí genderově podmíněné násilí s muži? Cítí se ženy cizinky v ČR bezpečně? Jak mohou ženy rozhodovat o svém těle při porodu?

Debatu, která byla doplněna o video spoty, jenž se vztahovaly k diskutovaným tématům, moderovala Silvie Lauder. Celá debata byla také streamovaná a na její záznam se můžete podívat ZDE.

Na závěr veřejné debaty proběhl křest pokračování sborníku #ZaIstanbul 2: Ženy & migrace – vybraná témata z oblasti genderově podmíněného násilí, který připravil Český svaz žen ve spolupráci s dalšími organizacemi hájícími práva žen.

Tiskovou zprávu k celosvětové kampani 16 dní aktivismu za ukončení násilí na ženách a dívkách, v rámci níž veřejná debata proběhla, si můžete přečíst ZDE.

Ženy tváří tvář násilí - veřejná debata

5. 12. 2017

Veřejná debata Ženy tváří tvář násilí se uskutečnila 30. 11. 2017 při příležitosti 16 dní aktivismu v Americkém centru. Debatovali: Ivana Antalová (Česká ženská lobby), Kristýna Pešáková (NESEHNUTÍ), Jitka Poláková (proFem)
a Gail Whitmore (Ozvi se! / HollaBack! Czech). Debatu moderovala Silvie Lauder. ​Na závěr proběhl křest sborníku Českého svazu žen #ZaIstanbul 2. Program proběhl v češtině a angličtině.