Růže na podporu normálního porodu // The Roses Revolution 2018

Růže na podporu normálního porodu // The Roses Revolution 2018

25. 11. 2018

Česká ženská lobby se dne 25. listopadu 2018, na mezinárodní den za odstranění násilí páchaného na ženách, stejně jako loni připojila k mezinárodnímu hnutí The Roses revolution. Položením růže před Ministerstvo zdravotnictví, jsme vyjádřili solidaritu ženám, které se ve svých životech setkaly s násilím u porodu.

 

 

K události se vyjádřila Ivana Antalová, zástupkyně pracovní skupiny pro porodnictví při České ženské lobby: "V mnohých našich porodnicích se ženy setkávají s péčí, která je poskytována bez informovaného souhlasu či je v rozporu s nejnovějšími poznatky vědy. Jde zejména o nedostatek soukromí a diskrétnosti, vnucující lékařské postupy, omezování v pohybu, rutinní nástřih hráze a oddělování dětí od jejich matek. Položením růže před Ministerstvo zdravotnictví jsme vyjádřily solidaritu se ženami, které se setkaly s tímto přístupem a apelujeme na zlepšení porodní péče. Přejeme si respekt k lidské důstojnosti."

 

 

Růže byla následně přenesena na Ďáblický hřbitov k náhrobkům dětských obětí komunismu, jejichž matky porodily v 50. letech v pankrácké věznici bez poskytnutí péče.

 

 

Související tiskovou zprávu k akci naleznete zde.