Panelová debata Čas na první českou prezidentku

Panelová debata Čas na první českou prezidentku

22. 6. 2017

Česká ženská lobby a Forum 50%  uspořádaly při příležitosti Dne rovnosti žen a mužů panelovou debatu Čas na první českou prezidentku. Debata se uskutečnila 22. června 2017 od 18 hod v Knihovně Václava Havla.

Panelovou debatu moderovala moderátorka Silvie Lauder a pozvání do panelu přijaly Vladimíra Dvořáková, Táňa Fischerová, Anna Hogenová a Hana Marvanová.

Prezidentské volby se kvapem blíží a postupně se objevují jména potenciálních kandidátů. Někteří už svoji kandidaturu oficiálně ohlásili. Zároveň se různé občanské iniciativy snaží najít „anti-Zemany“, kteří by se postavili současnému prezidentovi. Jedno mají společné: jsou to (téměř) samí muži. Proč se dosud neobjevila žádná výrazná ženská kandidátka? A jaká by měla být? Téměř sto let po získání volebního práva pro ženy je čas na první českou prezidentku.

Na podzim 2017 rovněž Fórum 50 % ve spolupráci s Českou ženskou lobby uspořádaly kampaň, ve které vyzvaly politické strany i veřejnost, aby navrhovaly zajímavé ženské osobnosti na prezidentský post. Nominované ženy na první českou prezidentku a formulář pro návrhy favoritek naleznete ZDE a více informací o kampani si můžete přečíst také v tiskové zprávě Je čas na první českou prezidentku.

 

 

Čas na první českou prezidentku

22. 6. 2017

Česká ženská lobby a Fórum 50 % pořádaly při příležitosti Dne rovnosti žen a mužů panelovou debatu Čas na první českou prezidentku. Debata se uskutečnila 22. června, od 18 hod v Knihovně Václava Havla. Pozvání do panelu přijaly Vladimíra Dvořáková, Táňa Fischerová, Anna Hogenová a Hana Marvanová. Debatu moderovala redaktorka Silvie Lauder.