Ženy bez hranic: Příběhy inspirované skutečným životem

Pozvánky

Ženy bez hranic: Příběhy inspirované skutečným životem

26. 5. 2017

Jaké jsou příběhy žen, které společnost často nevidí? Jakými zkušenostmi prošly? Vciťte se do příběhů žen bez domova, seniorek ohrožených chudobou, žen ze sociálně vyloučených lokalit, samoživitelek či žen se zkušeností migrace. Prožijte s námi den věnovaný příběhům ŽEN BEZ HRANIC na happeningu, během panelové diskuze či vernisáže stejnojmenné výstavy.

HAPPENING na Moravském náměstí u Jošta

Jsou ohrožené chudobou, žijí na okraji společnosti, zažívají nejistotu a o své místo ve společnosti musí zápasit každý den. Ponořte se na chvíli do jejich příběhů.
Diskutovat s různými ženami a kreativně vyjádřit vaše pocity můžete od 11:00 do 15:00.

PANELOVÁ DISKUZE S VERNISÁŽÍ VÝSTAVY KOMIKSŮ v kavárně Tři ocásci, tř. Kpt. Jaroše 18

Přijďte diskutovat na téma životních příběhů žen se zkušeností migrace. V panelu vystoupí Batoul Massarani a Yara Omran původem ze Sýrie, které se podílí na budování komunit v ČR a na Slovensku, Tatiana Dumbrava z NESEHNUTÍ, která aktivně podporuje komunity příchozích v Brně, Toy Box výtvarnice a autorka komiksových příběhů žen bez hranic, Lucie Čechovská z NESEHNUTÍ, koordinátorka projektu Migrace optikou genderu a umění.
Diskuze proběhne v kavárně Tři ocásci od 17:00 – 18:30.

Shlédněte na vernisáži novou výstavu NESEHNUTÍ od umělkyně Toy Box - komiksy inspirované skutečnými příběhy žen, které přišly do zemí Visegradu či z různých důvodu odešly.
 

Výstava ŽENY BEZ HRANIC bude k vidění v aleji třídy Kpt. Jaroše od 15:00 – 20:00.

Akci organizuje NESEHNUTÍ a probíhá s podporou International Visegrad Fund.

Facebooková událost akce zde.

 

Soubory ke stažení: