A zase ta Istanbulská úmluva

Pozvánky

A zase ta Istanbulská úmluva

3. 3. 2020

Neformální uskupení Ženská (S)práva pořádá debatu o Úmluvě Rady Evropy o prevenci a potírání násilí vůči ženám a domácího násilí.

Už jste slyšely o Istanbulské úmluvě? A chcete vědět, co je pravdy na tom, že Vám Rada Evropy bude brát Vaše děti nebo zakáže velikonoční pomlázky? Že advokáti budou muset nahlašovat své klienty a klientky? Nebo že nebude možné spory řešit smírčí cestou? Ženská (s)práva vás zvou na večer plný informací o diskutované Istanbulské úmluvě a domácím násilí obecně.

A co na vás všechno čeká? Čeká vás nabitá panelová diskuze, kterou bude moderovat Petra Kalenská (vedoucí útvaru rovnosti mužů a žen na Úřadu vlády). A na koho se dále můžete těšit? O své zkušenosti a expertízu se podělí advokátka zaměřující se na oběti domácího násilí Lucie Hrdá, Zuzana Fellegi působící na Anglo-americké vysoké škole v Praze, Hana Stelzerová, ředitelka České ženské lobby a advokát Daniel Bartoň.

V průběhu události nám účastníci diskuze objasní problematiku domácího násilí v ČR a možnosti postihu pachatelů nebo význam mezinárodních lidskoprávních smluv a zároveň se pobavíme o tom, zda všechno, co se o Istanbulské úmluvě říká, je pravda. .

Na závěr vám Česká ženská lobby představí možnost, jak můžete Istanbulskou úmluvu podpořit vy samy.

  • Den: 3.3.2020
  • Čas: od 17:30 do 19:00
  • Místo: AntHill (Americká 339/39, 120 00 Vinohrady)

Facebooková událost zde