Výstava "Neviditelná síla"

Pozvánky

Výstava "Neviditelná síla"

31. 5. 2018

V rámci 20. ročníku Světového romského festivalu Khamoro proběhne v pasáži pražské Lucerny dne 31. 5. 2018 od 17:30 vernisáž výstavy s názvem "Neviditelná síla".

Fotografie členek romské ženské skupiny Manushe budou v Lucerně vystaveny do 14. 6. 2018. Kromě originálních, vizuálně výrazných velkoformátových fotografií, na nichž Romky v inscenovaných situacích s humorem komentují svůj život, se na vernisáži můžete těšit i na vřelou atmosféru s hudebním doprovodem a občerstvením.

Co je "Neviditelná síla"? Je to síla, kterou má každá žena uvnitř sama sebe. Je to energie, kterou předává svým blízkým. Práce, kterou zastává každý den v zaměstnání a domácnosti. Síla, která, aniž byhcom si toho všimly, otáčí ozubená kola budoucnosti každé z nás a zároveň může ovlivňovat běh událostí ve společnosti. Neviditelnou silou disponuje každá žena, bez ohledu na věk, národnost nebo sociální statut.

Členky romské ženské skupiny Manushe svou "Neviditelnou sílu" přenesly do dvanácti fotografií, na kterých některé z nich samy pózovaly. Jednoduchým způsobem se snažily vyjádřit své přednosti, ale i nedokonalosti, a zároveň doufají, že se v jednotivých obrazech zhlédne jakákoliv další žena. Pro členky skupiny Manushe má však tato výstava ještě jeden význam. Uvědomění si, že sovu neviditelnou silou mohou ovlivnit a měnit koloběh svých komunit.

 

 

Soubory ke stažení: