Tancem proti násilí // One Billion Rising

Pozvánky

Tancem proti násilí // One Billion Rising

14. 2. 2018

„…přidejte se i vy!"

V Praze na Piazzetě Národního divadla se bude konat již 5. ročník akce One Billion Rising - Prague, která je součástí mezinárodní kampaně upozorňující na násilí páchané na ženách po celém světě. Letos, stejně jako loni, se můžete spolu s námi postavit násilí a vyjádřit solidaritu během happeningu Tancem proti násilí.

Věděli jste, že domácí násilí, znásilnění, kyberšikanu, pronásledování či jinou formu násilí za svůj život zažije každá třetí žena? Také vám to přijde nepřijatelné? Přijďte na Valentýna udělat něco proti tomu. Ukažte, že vám to není lhostejné.

14. února 2018 od 12:00 hod, piazzetta Národního divadla, Praha 1

>> zahájení s projevy
>> krátký nácvik společné choreografie
>> vyhlášení vítěze školní soutěže Tancem proti násilí
>> společný tanec

Akci pořádá Česká ženská lobby, která sdružuje organizace pomáhající ženám řešit problémy, jimž v moderní společnosti čelí. Finančně akci podpořila U.S. Embassy Prague. Záštitu nad Tancem proti násilí převzal Policejní prezident genrmj. Tomáš Tuhý a primátorka hlavního města Prahy Adriana Krnáčová. Událost vzniká ve spolupráci s Národním divadlem.

Akci podpořila herečka Alena Antalová a zakladatelka Nadace Krása pomoci Taťána Gregor Brzobohatá.

Více informací o pomoci ženám poskytnou na místě členské organizace České ženské lobby: ACORUSKonsentOzvi se! / HollaBack! Czech,proFem o.p.s. a ROSA.

Tanec se můžete naučit přímo na místě od zkušené taneční skupiny The Direction Project, pod vedením Milana Odstrčila, bývalého tanečníka 420PEOPLE.org

více o akci 
>> www.czlobby.cz/cs/projekty/tancem-proti-nasili-one-billion-rising-prague 
>> www.onebillionrising.org

#1BillionRising #ZenuAniKvetinou