Specializované služby pro oběti sexuálního násilí a jejich inovace

Pozvánky

Specializované služby pro oběti sexuálního násilí a jejich inovace

17. 2. 2022

Organizace proFem – centrum pro oběti domácího a sexuálního násilí, o.p.s., pořádá čtvrtek 17. února od 9 do 14:00 konferenci s názvem Specializované služby pro oběti sexuálního násilí a jejich inovace.
Konference se uskuteční v Kampusu Hybernská (Budova A, 3 patro, Hybernská 4, Praha 1). Občerstvení zajištěno, účast je zdarma.

Poslední roky se velmi intenzivně věnujeme zejména oblasti sexuálního násilí, a to z důvodu závažného nedostatku specializovaných služeb v České republice právě pro tyto oběti. Na konferenci proto budeme hovořit o tom, jak mohou specializované služby pro oběti sexuálního násilí vypadat a na jakých principech by měly stavět. Zahrneme také výstupy z inovací našich služeb, kterým jsme se poslední dva roky věnovali díky projektu z Operačního fondu Zaměstnanost. Přiblížíme jednak metodu tzv. human centered design, kterou jsme v procesu inovací využívali, a představíme také například inovativní pomůcku pro psychoterapii traumatu. V neposlední řadě přiblížíme záměr vzniku prvního specializovaného Centra pro oběti sexuálního násilí v ČR, do kterého vyústila naše snaha o poskytnutí komplexní pomoci právě těmto obětem.
Kvůli omezenému počtu účastníků bych vás chtěla požádat o vyplnění registračního formuláře zde. Přihlášením na akci také potvrzujete, že splňujete aktuální požadavky v souvislosti s pandemií covid-19 (účast s rouškou, platné očkování nebo prodělané onemocnění).