PŘESUNUTO: Film Knock Down the House + debata

Pozvánky

PŘESUNUTO: Film Knock Down the House + debata

16. 3. 2020

ZMĚNA: Plánované promítání dokumentu, bylo s ohledem na omezení spojené s pořádáním veřejných akcí zrušeno. Akce se uskuteční v náhradním termínu, o kterém budou organizátorky včas informovat.

16. března, pondělí, 17:00

Promítání filmu Čerstvý vítr do kongresu a diskuse o postavení žen ve společnosti

Americké centrum, Tržiště 13 (1. patro), Praha 1 - Malá Strana

Program na oslavu stého výročí volebního práva žen v USA i v Československu, Mezinárodního dne žen a zviditelnění rostoucí účasti žen ve společnosti, hospodářství a v politice.

Čerstvý vítr do kongresu je kritiky oceňovaný dokument z roku 2019 o čtyřech ženách, které kandidovaly do amerického kongresu v roce 2018.  Po promítání bude následovat panelová diskuse se zástupkyněmi spolupořádajících organizací Česká ženská lobby, Fórum 50 % a Asociace pro mezinárodní otázky (AMO).

Film uvedeme v anglickém originále s českými titulky, diskuse v češtině, vstup volný.

 

Monday, March 16, 17:00

Film screening Knock Down the House and public discussion 

This program celebrates the 100th anniversary of women’s suffrage in the United States and Czechoslovakia, along with International Women´s Day and highlights increasing participation of women in society, the economy and politics. 

A screening of Knock Down the House, a critically-acclaimed 2019 documentary about four women who ran for U.S. Congress, will be followed by a panel discussion with representatives from Czech Women´s Lobby, Forum 50 % and the Association for International Affairs (AMO).

Film in English with Czech subtitles, following discussion in Czech, free entry.