Online konference BEZPEČÍ NA SÍTI: Tvořme jej společně!

Pozvánky

Online konference BEZPEČÍ NA SÍTI: Tvořme jej společně!

16. 4. 2021

Organizace Konsent pořádá 16. dubna online konferenci: BEZPEČÍ NA SÍTI. Více na facebookové události. 

: Revenge porn? Vydírání? Trolling? Hacking? Zkušenosti s kybernásilím jsou stále častější. Netýká se pouze dětí a mladistvých, stále rozšířenější je také u dospělých. Nejčastějšími oběťmi jsou ženy, muži si však kybernásilí méně připouštějí. Vzdělání o bezpečí na internetu chybí, a tak většina dospělých neví, jak tyto situace řešit.
:: Jak fungovat bezpečně na sítích? Jak o bezpečí na internetu vzdělávat? Co dělat v případě, že se s kybernásilím potkáte - jak se zachovat a jak danou situaci řešit? A dá se vůbec takovému násilí zabránit? Odpovědi nejen na tyto otázky nabídne 16. dubna online národní konference BEZPEČÍ NA SÍTI: Tvořme jej společně!
Konsent ve spolupráci s dalšími organizacemi připravil celodenní program, během kterého získáte hlubší vhled do problematiky bezpečnosti na síti. Konference je vyvrcholením mezinárodního projektu POWER, který se po dobu dvou let se zasazoval o zvýšení povědomí o genderově podmíněném kybernásilí.
-------------------------------------
Organizační informace:
:: Konference proběhne v pátek 16. dubna od 9:15 do 17:00 v online formě na platformě ZOOM. Program je rozdělen na dopolední a odpolední část.
Dopolední program odstartujeme představením projektu POWER, kde vás seznámíme nejen se samotným tématem kybernásilí, ale také s dílčími projekty, která v posledních dvou letech vznikaly. Poté bude následovat odborná debata o možnostech vzdělávání o bezpečí na internetu. Odpolední část konference je rozdělena dva bloky tematických workshopů, během kterých se pod taktovkou vybraných lektorů dozvíte více o tom, jak udělat z online prostředí lepší a bezpečnější místo.
---> Podrobnější informace o programu připravujeme.
// Pro účast na konference je nutné se registrovat prostřednictvím formuláře níže. Registrovaní zájemci obdrží link a instrukce k připojení.
---> Registrace budou spuštěny během následujících dní. #staytuned
:: Konference je vhodná pro pedagogy, pracovníky s mládeží, lektory, sociální pracovníky i rodiče, kteří zatím tápou, jak s dětmi o možných nástrahách komunikovat.
Projekt POWER je spolufinancován z programu Práva, rovnost a občanství (Rights, Equality and Citizenship - REC) při Evropské komisi. Díky této podpoře je účast na konferenci ZDARMA.
Všechny dotazy rádi zodpovíme na produkce@konsent.cz