Objevte své silné stránky a naučte se je využít!

Pozvánky

Objevte své silné stránky a naučte se je využít!

16. 1. 2017

Evropská kontaktní skupina otvírá v polovině ledna další pokračování úspěšného kurzu hledání silných stránek a profesního uplatnění.

Jak kurz pro nezaměstnané a rodiče probíhá, v čem je pro účastníky přínosem a proč trvá plných devět dní?

Máme za sebou první dva cykly a tak Vám přinášíme dva pohledy na kurz, abyste si ho dovedli lépe představit. Ten první je od lektorky kurzu Heleny Košťálové, ten druhý pak od jeho úspěšné absolventky.

Očima lektorky Heleny:

Pro mě osobně je důležité, že kurz respektuje individuální potřeby každého účastníka. Nesnažíme se o předávání obecně platných pravidel, protože ty lze nastudovat v publikacích čí na internetu. Namísto toho se na kurzu zaměřujeme na hledání „optimálního“ povolání v souladu s aktuální profesní i osobní situací. Pomáháme našim účastníkům, aby si ujasnili, které silné stránky patří k jejich nejdůležitějším, co napomáhá k úspěchu a čeho se raději vyvarovat. Kromě kvalit hledáme kritéria vhodných povolání a zasazujeme je souvislostí s realitou na trhu práce. A výsledek? Člověk, který ví, kam směřuje, ví, co by pro to měl udělat a kde nabrat další energii pro plnění svých snů.

Na kurzu pracujeme individuálně, v malých i velkých skupinách. Zkoušíme pestrou škálu aktivit, kreativní i racionální, aby si každý mohl najít, co mu nejlépe vyhovuje a naučil se dívat na svůj život z jiné perspektivy. A abychom nalezli skutečně to podstatné a dokázali se na zběhnutá schémata podívat s nadhledem, je důležité jít krok po kroku, z minulosti do budoucnosti a na to skutečně musíme vyhradit nějaký čas.

A co si myslí účastnice kurzu?

„Ještě jednou jsem chtěla poděkovat za váš přístup, bylo to velmi otevřené, srdečné a zároveň profesionální. Moc se mi to líbilo a přineslo mi to hodně nových podnětů. Zároveň jsem díky tomu pochopila i chování mého manžela v profesní oblasti. Další bonus je nalezení nových přátel v kurzu, stále jsme v kontaktu a podporujeme se. To bylo možné také jen díky tomu, jakou jste obě dvě vytvořily atmosféru.“

„Pro mě to bylo nejen poučení a ujasnění si svých hodnot a kvalit, ale i hodně zábavy a relaxace. Přišlo mi, že nejen mě, ale i všem dalším účastníkům přinesl tento kurz do jejich života něco důležitého nebo je významně někam posunul.“

Další cykly kurzů budou probíhat ve Středočeském, Královéhradeckém a Pardubickém kraji, konkrétní termíny a podrobnosti najdete zde.