NESExistický víkend

Pozvánky

NESExistický víkend

29. 10. 2015

NESEHNUTÍ a program Ženská práva jsou lidská práva vás zve na sérii zajímavých akcí:

6. 11. 2015, 19:00

Slavnostní vyhlášení anticeny Sexistické prasátečko

Slavnostní vyhlášení výsledků 7. ročníku anticeny Sexistické prasátečko. Moderátorka: Bára Šichanová (Radio Wave), veganský raut ze Tří ocásků, divadlo, prasečí kolo štěstí, speciální akční drinky a feministický hudební mix!

7. 11. 2015, 10:00 – 12:00

Kam směřuje české a slovenské feministické hnutí?

Máme prostor na vlastní témata, nebo nás brzdí grantové výzvy? Myslíme na všechny skupiny žen? Jak bojujeme proti sexismu? Kam se poděly české anarchofeministky? Jak si vysvětlovat nárůst proudů, které oslavují ženství a přirozenost?

Velká feministická diskuse s Janou Cvikovou, Lucií Jarkovskou, Zorou Javorskou, Ľubicou Kobovou, Alžbětou Možíšovou, Alicí Sigmund Herákovou, Helenou Skálovou a Lindou Sokačovou.

7. 11. 2015, 13:00 – 14:30

Debata nad tezí: Ženy si za nižší platy mohou samy

Ženy v ČR vydělávají průměrně o 22 % méně než muži. Mohou si za to samy, nebo má příčina strukturální charakter? Debata bude vedena v oxfordském stylu.

Moderuje Alice Sigmund Heráková. Vystoupí: Romana Volejníčková (Sociologický Ústav AV ČR), Lucia Zachariášová (Oddělení rovnosti žen a mužů, Úřad vlády ČR) a další.

Místo konání všech akcí: Dům pánů z Kunštátu, Dominikánská 9, Brno (nad kavárnou Trojka)

Vstup na všechny akce je zdarma. Debaty probíhají v rámci BarCampu NESEHNUTÍ. Registrujte se na barcamp.nesehnuti.cz(kapacita omezena).

Soubory ke stažení: