Kurz pro poporodní duly 2018/2019

Pozvánky

Kurz pro poporodní duly 2018/2019

7. 9. 2018

Česká asociace dul pořádá kurz pro poporodní duly. Kurz seznámí účastnice s potřebami žen a rodin po porodu a připraví je na práci poporodní duly.

Kurz má tyto části:

Prezenční část - 6 víkendových setkání:

  • Interaktivní semináře, workshopy, přednášky a sdílení z praxe
  • Témata: reflexe vlastních porodních a poporodních zkušeností účastnic; průběh normálního porodu; porod s komplikacemi, porod císařským řezem; podpora ženy po všech typech porodu; význam šestinedělí; možné psychické problémy; podpora kojení; kontaktní rodičovství; komunikace s klientkou a její rodinou; praktické tipy na péči – podvazování bříška, bylinné napařování, masáže; výživa v šestinedělí.

Samostudium:

  • Doporučená literatura, videa

Zavřená ženská podpůrná skupina - ženský kruh

Supervize

  • 2 supervizní setkání jsou zahrnuta v ceně kurzu

Praxe, podpora osobní konzultantky

  • Každá studentka má k dispozici osobní konzultantku – zkušenou dulu
  • Konzultantka studentce předává zkušenosti a podporuje ji na její vlastní profesní cestě. S konzultantkou je třeba konzultovat a náležitě reflektovat doprovod minimálně tří žen během šestinedělí či později. Po splnění této povinnosti účastnice kurzu získává označení „poporodní dula absolventka“.

Studium kurzu je ukončeno certifikací

K certifikaci může přistoupit poporodní dula absolventka po doprovodu dalších tří žen během šestinedělí, kdy je nadále provázena svou osobní konzultantkou, na písemné doporučení konzultantky. Označení „certifikovaná poporodní dula“ dula získává po úspěšném absolvování zavěrečného pohovoru, zkoušky. Certifikace je vázána na členství v ČAD. Náklady na certifikační zkoušku nejsou zahrnuty v ceně kurzu.

Přihlásit se můžete do 7. žáří 2018 (včetně) zde.

Ústní pohovory: 12. října 2018 v Brně

Zahájení prezenční části krzu: 10. - 11. listopadu 2018 v Brně

Více informací naleznete zde.