Čas na první českou prezidentku

Pozvánky

Čas na první českou prezidentku

22. 6. 2017

Česká ženská lobby a Fórum 50 % vás při příležitosti Dne rovnosti žen a mužů zvou na panelovou debatu: Čas na první českou prezidentku. Debata se uskuteční 22. června, od 18 hod v Knihovně Václava Havla (Ostrovní 13, Praha 1).

Prezidentské volby se kvapem blíží a postupně se objevují jména potenciálních kandidátů. Někteří už svoji kandidaturu oficiálně ohlásili. Zároveň se různé občanské iniciativy snaží najít „anti-Zemany“, kteří by se postavili současnému prezidentovi. Jedno mají společné: jsou to (téměř) samí muži. Proč se dosud neobjevila žádná výrazná ženská kandidátka? A jaká by měla být? Téměř sto let po získání volebního práva pro ženy je čas na první českou prezidentku.

Panelovou debatu moderuje redaktorka Silvie Lauder.

 

Pozvání do panelu přijaly:

  • Vladimíra Dvořáková
  • Táňa Fischerová
  • Anna Hogenová
  • Hana Marvanová

 

Facebookovou událost k akci najdete zde

Registrace na debatu není nutná. 

Projekt je realizován za finanční podpory Úřadu vlády České republiky a Rady vlády pro rovnost žen a mužů.

Soubory ke stažení: 

Čas na první českou prezidentku

22. 6. 2017

Česká ženská lobby a Fórum 50 % pořádaly při příležitosti Dne rovnosti žen a mužů panelovou debatu Čas na první českou prezidentku. Debata se uskutečnila 22. června, od 18 hod v Knihovně Václava Havla. Pozvání do panelu přijaly Vladimíra Dvořáková, Táňa Fischerová, Anna Hogenová a Hana Marvanová. Debatu moderovala redaktorka Silvie Lauder.