Zahajovací editaton WikiGap 2022 v Americkém centru

Zahajovací editaton WikiGap 2022 v Americkém centru

10. 3. 2022

K Mezinárodnímu dni žen pořádá Wikimedia, Česká ženská lobby, Gender Studies, o.p.s, 10. března zahajovací editaton Wikigap v Americkém centru. Můžete se zapojit tak, že přidáte / přeložíte na wikipedii článek o ženě, která by neměla být zapomenuta. V kontextu událostí na Ukrajině najdete v seznamu žen, které na české wikipedii chybí, i Ukrajinské političky, aktivistky, umělkyně a další. Více na facebookové události.

Věděli jste, že na české Wikipedii připadá na jednu biografii o ženě téměř 5 mužských? A dokonce 90 % všech editorů Wikipedie jsou muži.
[⚖️]  Zveme vás na první ze tří editatonů k iniciativě Wikigap 2022, která si klade za cíl zmenšit gender gap na Wikipedii. Je možné se připojit také online přes Zoom.  [⚖️]
Účastníky a účastnice, kteří rozšíří Wikipedii, oceníme drobnou virtuální medailí. Vylosujeme také 5 účastnic a účasníků, kteří vyhrají poukázky na nákup knih v nakladatelství wo-men, kterému za odměny moc děkujeme.
[✅] PŘIHLASTE SE TADY: https://bit.ly/3BOqa04
[✅] TIPY NA ŽENY, KTERÉ NA WIKIPEDII CHYBÍ: https://w.wiki/35gL
[✅] VÍCE INFORMACÍ: https://w.wiki/4t4f
Na bezplatném online editatonu vám naše lektorky a lektoři pomohou s vytvořením článku o ženě nebo ženském tématu dle vašeho výběru.
[✅] JAK TO BUDE PROBÍHAT?
Po společném úvodním slově budeme samostatně editovat.
Pro nováčky bude k dispozici několik lektorek a lektorů, kteří jim budou s články radit a pomáhat.
Na závěr si společně projdeme výsledky své práce. A podělíme se o to, jaké ženy a témata jsme na Wikipedii přidali.
[✅] ZAPOJTE SE DO VÝZVY:
Pokud chcete v rámci WikiGapu napsat nové články nebo rozšířit stávající, můžete si zvolit jakékoliv téma spojenou s významnou ženskou osobností nebo nějakým ženským tématem. Abychom mohli sledovat, jaký má letošní WikiGap dosah, při zveřejňování článku či editace přidejte do políčka „Shrnutí editace“ hashtag #WikiGap2022. Budete automaticky zařazeni do soutěže o poukázky.