Na bezpečné cestě našimi vztahy: vzdělávání o tělesném bezpečí v mateřských školách

Na bezpečné cestě našimi vztahy: vzdělávání o tělesném bezpečí v mateřských školách

8. 6. 2021

Organizace NESEHNUTÍ pořádá online akci "Na bezpečné cestě našimi vztahy: vzdělávání o tělesném bezpečí v mateřských školách" v úterý 8.6. od 18:00. 

Více informací můžete najít na webu NESEHNUTÍ a na  facebooku.

NESEHNUTÍ uvádí: 

Souhlas, hranice těla, právo na soukromí, pocity ne/bezpečí – témata, která je bezesporu vhodné otevírat s dospívajícími. 
Ale co s dětmi? 
Posilování schopností těch nejmenších chránit své osobní soukromí a bezpečí ve vztazích s druhými dětmi i dospělými přispívá k budování zdravých vztahů založených na respektu a empatii, k budování zdravých vztahů bez násilí. Vzdělávání o tělesném bezpečí nabízí vhodné nástroje, jak tato citlivá témata s dětmi otevírat pozitivně a věku přiměřeně.
Chceme Vám představit metodický šanon NESEHNUTÍ Školka pro mě: Jak si užít školku zábavně a citlivě 2, který nejen pečujícím osobám, ale také rodičům nabízí řadu dlouhodobých i krátkodobých aktivit, jak můžete s dětmi zábavně témata tělesného bezpečí otevírat.
https://nesehnuti.cz/skolka-pro-me-2/
Na vývoji šanonu s námi spolupracovaly i odbornice věnující se tématu prevence násilí u dětí Lucie Jarkovská a Mariana Korbová. 
Rády bychom vás nyní pozvaly na online diskuzi těchto dvou expertek, které představí téma tělesné bezpečnosti v širších souvislostech...