Tancem proti násilí / One Billion Rising Prague

Tancem proti násilí / One Billion Rising Prague

27. 11. 2017

Každým rokem pořádáme událost Tancem proti násilí, která má za cíl upozornit na závažnost problému násilí na ženách a vyjádřit solidaritu ženám, které násilí zažily nebo jím jsou ohroženy. Situace v České republice je alarmující, fyzické nebo sexuální násilí zažilo 32 % žen, tedy téměř každá třetí žena.[1] Pojďme s tím něco udělat a ukažme, že násilí na ženách a dívkách nebudeme tolerovat.

Tancem proti násilí se připojujeme k celosvětové kampani One Billion Rising, v rámci které na Valentýna tančí miliony lidí po celém světě stejný tanec, aby na problém násilí upozornili.  

Do tanečního happeningu Tancem proti násilí 2017 se nám povedlo zapojilo víc než 100 lidí, mužů i žen, kteří se shromáždili na Palackého náměstí v Praze, aby společně upozornili na závažnost problému násilí na ženách a dívkách. V tento den veřejný i mediálni prostor tématem žil. Upozornime na toto důležité téma opět.  

 

Tancem proti násilí 2018

Tančit budeme i letos. Přidejte se k celosvětové flash mob akci proti násilí a společně ukažme, že nám násilí na ženách a dívkách není lhostejné.

Taneční složky se ujme sportovkyně Hanka Kynychová, která choreografii sestaví a naučí vás ji tančit přímo na místě. Akci podporuje také filmový kritik Kamil Fila a další známe osobnosti se přidávají. 

V rámci události jsme vyhlásili také osvětovou soutěž Tancem proti násilí pro žáky a žákyně základních a středních škol. Zapojujeme tak i mladé lidi do kampaně proti násilí na ženách. Vítězný tým vystoupí na veřejné akci a získá další milé odměny. Víc informací o pravidlách soutěže najdete ZDE

Kdy: 14. února 2018, od 12.00 do 13.00 hod

Kde: vhodné místo hledáme

Program: Flashmob proti násilí a vystoupení známých osobností

Partneři: Událost se koná se záštitou Policie ČR a s podporou Velvyslanectví USA v ČR.

Pro aktuální informace sledujte naši FB stránku One Billion Rising Prague. 

 

[1] https://www.vlada.cz/cz/ppov/rovne-prilezitosti-zen-a-muzu/dokumenty/zpr...