Skip to main content
Pozvánky

Výstava ženských snímků se z Akademie věd přesune do galerie

By 16. 10. 20163 ledna, 2025No Comments

Praha – Výstava ženských portrétů a aktů se z Knihovny Akademie věd přesune do soukromé galerie. Výstava Women: Scenes in the Library se původně konala v knihovně jako součást festivalu Týden vědy a techniky. Genderová expertní komora ČR a Kongres žen ji ale označily za sexistickou, a knihovna pak výstavu předčasně ukončila. O přesunutí výstavy dnes ČTK informoval autor snímků Karel Richtr.

„Výstava Women: Scenes in the Library původně připravená pro Knihovnu Akademie věd ČR bude od pondělí 16. listopadu k vidění v Galerii Lazarská, a to pod novým názvem Zakázaná výstava,“ sdělil Richtr. Knihovna Akademie věd, která byla pořadatelem expozice, už minulý týden po ukončení výstavy oznámila, že hledá pro fotografie nové místo v některé galerii.

Genderová expertní komora ČR a Kongres žen ve společném prohlášení k výstavě uvedly, že zobrazení „spoře oděných žen“ v prostorách vědecké knihovny nemá žádnou spojitost s vědou či výzkumem a zpochybňuje odborný přínos vědkyň.

Více na

This site is registered on wpml.org as a development site. Switch to a production site key to remove this banner.