Promítání s debatou: Loupežníci lesa (Týden pro klima 2023)

Pozvánky

Promítání s debatou: Loupežníci lesa (Týden pro klima 2023)

5. 6. 2023

Klima se týká nás všech – proto se i letos Ekumenická akademie rozhodla zapojit do iniciativy Týden pro klima 2023 a v pondělí 5. června promítne v prostoru 39 v Praze environmentální investigativní detektivku Loupežníci lesa. Projekce je English friendly a vstupné dobrovolné, tak doražte, těšíme se na vás!

Kdy: pondělí 5. června 2023 od 18 hodin

Kde: prostor 39, Řehořova 33/39, Praha 3

Letošní ročník Týdne pro klima je věnován tématu odlesňování. I proto jsme i letos vybrali film, který obrací naši pozornost směrem k lesům a k tomu, co můžeme pro jejich zachování na planetě Zemi udělat.
Po promítání bude následovat diskuze s Jeňýkem Hofmeistrem, vědeckým pracovníkem z Katedry ekologie lesa, ČZU.
Více o filmu:
Loupežníci lesa (2020, Monica Lăzurean-Gorgan, Michaela Kirst, Ebba Sinzinger, Rumunsko)
Environmentální aktivista Alexander von Bismarck jako utajený špion společně se svým týmem infiltruje globální syndikát za účelem boje proti nelegálnímu obchodování se dřevem z evropských lesů. Kde tyto stromy končí a kdo získává vysoké výnosy z prodeje? Otázka politiky, korupce a lhostejnosti úřadů je odhalována skrze skrytou kameru a snahu o zavedení nových pravidel pro globální ekonomiku.

Ekumenická akademie prosazuje alternativní přístupy při řešení současných ekonomických, sociálních a ekologických problémů a zároveň je přenáší do praxe v podobě konkrétních projektů.
[KineDok je projektem Institutu dokumentárního filmu. Projekt je realizován s finanční podporou Kreativní Evropy MEDIA, Mezinárodního visegrádského fondu, Velvyslanectví USA, Státního fondu kinematografie a Magistrátu hl.m. Prahy.
Účastí na akci dává návštěvník svolení k fotografování a audiovizuálnímu záznamu své osoby pro promo účely projektu KineDok.
Událost na facebooku.