ON-LINE kurz Práva obětí domácího a sexuálního násilí v rámci trestního řízení

Pozvánky

ON-LINE kurz Práva obětí domácího a sexuálního násilí v rámci trestního řízení

5. 3. 2021

Organizace proFem pořádá 5. března kurz Práva obětí domácího a sexuálního násilí v rámci trestního řízení - On-line kurzy. Kurzy jsou akreditované Ministerstvem práce a sociálních věcí (MPSV) a jsou určeny především pracovnicím a pracovníkům v sociálních službách v rámci povinného dalšího vzdělávání. Vhodné jsou ale i pro další pomáhající profese nebo i pro ty, které tato témata zajímají.

Formulář pro přihlášení: https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSfBdK_KbAKwL-Plyho0bRzhopCJtnGE...

Akreditace: akreditovaný vzdělávací program MPSV

Obsah: 

Pracujete s obětmi sexuálního či domácího násilí? Chtěli byste se seznámit s tím, jaká jsou jejich práva v rámci trestního řízení a jak minimalizovat sekundární viktimizaci?

Nově akreditovaný kurz se zabývá problematikou trestního řízení v České republice se zaměřením na práva obětí domácího a sexuálního násilí.

Účastníci se seznámí s tím, jak celý proces trestního řízení vypadá, jak postupují jednotlivé orgány a dozví se také, jaká práva mají lidé, kteří zažili domácí či sexuální násilí. Tyto znalosti pak mohou využít například při práci s takovými klienty. Absolventi kurzu se naučí, jakým způsobem podat trestní oznámení a znají práva a povinnosti účastníků řízení. Získají také dost znalostí k tomu, aby dokázali určit, zda klientovi náleží postavení zvlášť zranitelné oběti, a umí využít práva oběti tak, aby byla minimalizována sekundární viktimizace.

Hlavní lektor:

Mgr. Kateřina Mužíková - advokátní koncipientka, která se dlouhodobě věnuje pomoci obětem domácího násilí a sexuálního násilí

Délka kurzu: 8 hodin (přibližný čas: 9:00-16:00hod., s hodinovou pauzou na oběd)

Cena: 1690 Kč/osoba

Každý z účastníků obdrží po skončení kurzu osvědčení o asbolvování. Podmínkou pro udělení osvědčení je účast na celé délce kurzu.

Místo konání: on-line prostřednictvím aplikace ZOOM

Více na stránkách organizace proFem.