Harmonogram akcí MDŽ - 9. března

Pozvánky

Harmonogram akcí MDŽ - 9. března

9. 3. 2019

MDŽ 2019 a zase ten sex!

Oslava Mezinárodního dne žen, při které se pobavíte, zasmějete, dozvíte se, co jste nevěděly(i), a třeba si i zatančíte.
Pořádají Obor genderová studia FSS MU, NESEHNUTÍ, GIC Nora o.p.s. 

Program:

  • Stand-up duo DOCENTKY - pravda o sexualitě, sexuální výchově, ženách za socialismu i genderové ideologii
  • Perfomance studentek ATELIÉRU TĚLOVÉHO DESIGNU (FAVU) pod vedením Lenky Klodové
  • Koncert kapely ZELENÉ KOULE

Vstupné 100 Kč.

KDY: od 18 do 21 hod
KDE: Music Lab, Opletalova 1 - Hudební Fakulta JAMU, 60200 Brno

Facebookovou událost k akci naleznete ZDE.

FEMINISTICKÁ SOBOTA

Jak vypadá současné feministické a queer hnutí ve střední Evropě a kdo nejvíce ovlivňuje převládající konzervativní a nacionalistické nálady ve společnosti? Můžeme si se svými těly dělat, co chceme? Můžeme svobodně rozhodovat o tom, kdy a kolik budeme mít dětí?

Co můžeme dělat s tím, když se naše tělo stává objektem – objektem zkoumání, politických debat pánských kabinetů, nevyžádaných komentářů a doteků? Nejen to jsou otázky, které řeší koncepty reprodukčních práv a tělesné autonomie a které budeme otevírat v rámci Feministického festivalu odehrávajícího se ve dnech 8. – 9. 3. 2018.

Akci organizují: Kolektiv 115, feministické křesťanky RFK, Transparent, Koalice 8. března/Coalition March 8, kolektiv Autonomního sociálního centra Klinika.

Na sobotu 9. 3. připravilo několik feministických a autonomních kolektivů program složený z přednášek, diskuzí a workshopů. 
Program bude probíhat na střídačku v češtině nebo angličtině, je ale možné na místě dohodnout simultánní přátelský překlad do češtiny či angličtiny.

KDY: 11:00-19:30
KDE: prostor39, Řehořova 33/39, 13000 Praha, Czech Republic

Facebookovou událost k akci naleznete ZDE.