Harmonogram akcí MDŽ - 7. března

Pozvánky

Harmonogram akcí MDŽ - 7. března

7. 3. 2019

KONFERENCE PÉČE, PRÁCE, PENÍZE - snižování rozdílů v odměňování žen a mužů

Zajímá vás situace kolem Gender Pay Gap (procentuálního rozdílu průměrných mezd žen a mužů) a cesty k jeho postupnému snižování?

Těšit se můžete na celou řadu tuzemských i zahraničních odborníků a odbornic, kteří se dlouhodobě zabývají nástroji na snižování tzv. gender pay gap a úspěšnými modely péče. Přijde ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová, GroØien ze Svazu zaměstnavatelů Norska, Anu-Tuija Lehto z Finské odborové konfederace či Andreja Poje z Asociace svobodných odborů Slovinska.

Diskutovat pak přijdou komentátor Hospodářských novin Petr Honzejk, předseda Českomoravské konfederace odborových svazů Josef Středula nebo třeba viceprezident Svazu průmyslu a dopravy Radek Špicar.

Akci pořádá Ministerstvo práce a sociálních věcí.

KDY: od 9 do 15 hod
KDE: Kaiserštejnský palác, Malostranské náměstí 23/37, 11000 Prague, Czech Republic

Facebookovou událost k akci naleznete ZDE.

NEBEZPEČNÁ GENDEROVÁ IDEOLOGIE V ČR?

Kulatý stůl pořádá česká koalice Social Watch.

Den před Mezinárodním dnem žen bude představena publikace, která reflektuje užívání pojmu genderová ideologie v souvislosti s bojem proti násilí na ženách a ratifikací Istanbulské úmluvy. Dále se věnuje debatě kolem škrtů na rovnost žen a mužů, která je také doprovázena odkazováním na "nebezpečnou genderovou ideologii". V neposlední řadě publikace zasazuje téma do širšího kontextu zemí V4. 

Na kulatém stolu se svými příspěvky vystoupí Veronika Šprincová (Genderová expertní komora), Tomáš Pavlas (Otevřená společnost) a Ľubica Kobová (Katedra genderových studií FHS UK).

KDY: od 11 do 13 hod
KDE: Rosa-Luxemburg-Stiftung, Francouzská 171/28, v Praze

Z důvodů omezených míst je akce jenom pro zvané.

 

SLAVNOSTNÍ SETKANÍ VE FRANCOUZSKÉM VELVYSLANECTVÍ

Setkání pořádá Česká ženská lobby a Francouzské velvyslanectví. Na programu je debata na téma vyrovnaného zastoupení žen a mužů v rozhodovacích pozicích následovaná recepcí. Hostkami debaty jsou Veronika Šprincová (ředitelka Fóra 50 %), Alice Undusová (výkonná ředitelka Svazu českého leteckého průmyslu), Pavlína Žáková (Zastoupení evropské komise v ČR).

KDY: od 17 do 19 hodin
KDE: v salonech Francouzského velvyslanectví

Z důvodů omezených míst je akce jenom pro zvané.

 

STRELITZIA - charitativní prodejní výstava umění

STRELITZIA je charitativní prodejní výstava uměleckých děl, která se koná u příležitosti Mezinárodního dne žen. Výtěžek akce půjde na pomoc ženám
v nesnázích - klientkám centra ACORUS.

Program vernisáže na čtvrtek 7. března:

  • Zahájení a slavnostní přípitek v 18:00 hodin
  • Komentovaná prohlídka výstavy
  • Tombola a losování výherců
  • Charitativní dražba 

Večerem provede moderátorka a herečka Lenka Vacvalová.

Výstava "Umělci pro ACORUS" bude zahájena slavnostní vernisáží ve čtvrtek 7.března 2019 od 18 hodin v usedlosti Ladronka a budou na ní přítomní i autoři vystavených obrazů a soch. Výstava se uskuteční na Ladronce od 7. do 17. března 2019.

KDY: od 18 do 22 hod
KDE: Usedlost Ladronka, Tomanova 1, Praha 6

Facebookovou událost k akci naleznete ZDE.