Equal Pay Day

Pozvánky

Equal Pay Day

24. 3. 2017

EQUAL PAY DAY, neboli Den rovnosti platů, je akce s dlouholetou tradicí na celém světě, pořádanou členskými organizacemi BPW. Česká konference s názvem ŽENY SOBĚ patří mezi nejvýznamnější z nich a je každoročně oceňována a uznávána mezinárodními partnery.

Konference je dvoudenní a koná se v pátek a v sobotu 24./25.- března 2017 v Clarion Cobngress Hotel Prague. 

Přijďte si pro cenné rady od úspěšných žen českého i mezinárodního byznysu. Naučíte se rozvíjet svůj osobní i profesní potenciál a užijete si skvělou zábavu v neformální, otevřené atmosféře.

Děti od 2 let hlídáme oba dva dny v dětském koutku Rossmánek.

Cíl akce: 

Rozdíly v platech mužů a žen existují ve všech zemích Evropské unie. Ženy za stejnou práci dostávají mnohem méně peněz než muži. V České Republice se stále jedná o více než 22%. Zásadním krokem ke zlepšení stavu situace jsou informační kampaně, které rozšiřují povědomí zaměstnanců, zaměstnavatelů a akcionářů o tom, proč rozdíly v odměňování žen a mužů stále přetrvávají a jakým způsobem je možné je snížit. Pojďme se poradit, jak tento rozdíl (pay gap) zúžit. 

Symbolem, který poukazuje na rozdíly v příjmech, se stala červená kabelka, taška či peněženka. Barvu zvolily organizátorky podle toho, že červená znamená v účetnictví vždy ztrátu. Rozhodně si v daný den nezapomeňte přinést tu svou!